Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: napis

 

 

           

REGULAMIN

 

Boisko

 

LATA

POPRZEDNIE:

 

 

 


Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: C:\Users\Arek\Desktop\liga 6-tek 2017.jpg

 

ORGANIZATOR

 

Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

Dyr. turnieju mgr Agnieszka Hurnik

 

Organizacja, przygotowanie techniczne,

 prowadzenie A. Ochman  

- mailto: liga6dobrodzien@op.pl

 

Aktual. -6 sierpnia 2017-21:23

 

Uwaga! Zaleca się odświeżanie strony po każdym otwarciu.

 

 

Zespoły zgłoszone :

Ø Zmarnowane Talenty Dobrodzień

Ø  Meble JONCZYK Dobrodzień

Ø  KNURY Dobrodzień

Ø KZS

Ø  FC TARTAK Dobrodzień

Ø  GROM Olesno

Ø  ZADYMIARZE

Ø  FC BOBRY

Ø  HASIOK TUSKA Lubliniec

Ø Radosny Futbol Łagiewniki Małe

 

(Kolejność wg zgłoszeń)

 

·         UWAGA! Na punkty regulaminu 7, 8 i 9.

 

 

Zawody sędziuje sędzia ligowy p. Marian Królak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRZELCY BRAMEK

 

XXVI Turniej / Lato 2017

 

 

GRUPA I

 

GRUPA II

 

Zmarnowane Talenty Dobrodzień

Radosny Futbol Łagiewniki Małe

HASIOK TUSKA Lubliniec

Meble JONCZYK Dobrodzień

GROM Olesno

KNURY Dobrodzień

FC TARTAK Dobrodzień

FC BOBRY

ZADYMIARZE

KZS

Grupy wyłoniono drogą losowania

 

 

Terminarz rozgrywek RUNDA I

 

Kol.

Terminy

GRUPA

 

wynik

do

 przerwy

Kol. 1

13 lipca

 

 

 

18.oo

ZMARNOWANE TALENTY

I

HASIOK TUSKA

2 : 3

1:2

18.5o

KNURY 

II

FC BOBRY

29 : 0

11:0

19.35

 

 

 

 

 

Kol. 2

14 lipca

 

 

 

 

18.oo

ZADYMIARZE

I

 ZMARNOWANE TALENTY

4 : 5

3:3

18.5o

KZS

II

Radosny Futbol

2 : 3

1:1

19.35

HASIOK TUSKA

I

GROM

5 : 3

4:2

Kol. 3

17 lipca

 

 

 

 

18.oo

Meble JONCZYK 

II

KNURY

4 : 6

(1:2)

18.5o

FC BOBRY

II

KZS

2 : 5

(2:3)

19.35

FC TARTAK

I

ZADYMIARZE

2 : 4

(1:0)

Kol. 4

19 lipca

 

 

 

 

18.oo

FC BOBRY

II

Meble JONCZYK 

2 : 8

(0:3)

18.5o

FC TARTAK

I

ZMARNOWANE TALENTY

2 : 4

(0:1)

19.35

ZADYMIARZE

I

GROM

1 : 3

(0:1)

Kol. 5

21 lipca

 

 

 

 

18.oo

Radosny Futbol

II

KNURY

2 : 9

(2:4)

18.5o

GROM

I

ZMARNOWANE TALENTY

2 : 1

(1:1)

19.35

Meble JONCZYK

II

KZS

5 : 3

(2:2)

Kol. 6

24 lipca

 

 

 

 

18.oo

FC BOBRY

II

Radosny Futbol

3 : 1

(2:0)

18.5o

GROM

I

FC TARTAK

6 : 3

(2:1)

19.35

ZADYMIARZE

I

HASIOK TUSKA 

0 : 4

(0:2)

Kol. 7

26 lipca

 

 

 

 

18.oo

Radosny Futbol

II

Meble JONCZYK

0 : 15

(0:5)

18.5o

HASIOK TUSKA

I

FC TARTAK

3 : 4

(1:2)

19.35

 KNURY

II

KZS

13 : 2

(6:0)

 

Lp.

Drużyna / Gr I

mecze

punkty

bramki

 

1.

HASIOK TUSKA

4

9

15-9

+6

2.

GROM

4

9

14-10

+4

3.

ZMARNOWANE TALENTY

4

6

12-11

+1

4.

ZADYMIARZE

4

3

9-14

-5

5.

FC TARTAK

4

3

11-17

-6

 

Lp.

Drużyna / Gr II

mecze

punkty

bramki

 

1.

KNURY

4

12

57-8

+48

2.

Meble JONCZYK

4

9

32-11

+21

3.

KZS

4

3

12-23

-11

4.

Radosny Futbol        .

4

3

6-28

-22

5.

FC BOBRY

4

3

7-43

-36

 

 

Do rundy II z grup wchodzą po trzy zespoły z grup .

Runda będzie rozgrywana również systemem każdy z każdym.

 

M-ce

 

Drużyna / Gr I

1.

A

HASIOK TUSKA

2.

B

GROM

3.

C

ZMARNOWANE TALENTY

 

 

Drużyna / Gr II

1.

D

KNURY

2.

E

Meble JONCZYK

3.

F

KZS

 

UWAGA !

Ostatnia kolejka rundy II o godz. 17.30

 

Terminy rozgrywek RUNDY II :

 

Kol.

Terminy

 

wynik

do przerwy

Kol. 1

28 lipca

 

 

 

18.oo

A HASIOK TUSKA

-

F KZS

8 : 3

(4:1)

18.5o

E Meble JONCZYK

-

B GROM

5 : 2

(2:1)

19.35

 C ZMARNOWANE TALENTY

-

D KNURY

3 : 5

(2:1)

Kol. 2

31 lipca

 

 

 

 

18.oo

D KNURY

-

E Meble JONCZYK

2 : 2

(1:1)

18.5o

F KZS

-

C ZMARNOWANE TALENTY

3 : 10

(1:5)

19.35

B GROM

-

A HASIOK TUSKA

2 : 4

(1:2)

Kol. 3

1 sierpnia

 

 

 

 

18.oo

B GROM

-

D KNURY

6 : 7

(4:2)

18.5o

A HASIOK TUSKA

-

C ZMARNOWANE TALENTY

3 : 9

(1:2)

19.35

E Meble JONCZYK

-

F KZS

8 : 1

(4:1)

Kol. 4

3 sierpnia

 

 

 

 

18.oo

D KNURY

-

F KZS

16 : 1

(7:0)

18.5o

C ZMARNOWANE TALENTY

-

B GROM

4 : 4

(2:0)

19.35

A HASIOK TUSKA

-

E Meble JONCZYK

2 : 5

(1:1)

Kol. 5

4 sierpnia

 

 

 

 

17.3o

E Meble JONCZYK

-

C ZMARNOWANE TALENTY

2 : 3

(0:1)

18.2o

D KNURY

-

A HASIOK TUSKA

8 : 3

(4:0)

19.10

B GROM

-

F KZS

0:3

Vo.

 

TABELA

Lp.

Drużyna / Gr I

mecze

punkty

bramki

 

1.

KNURY

5

13

38-15

+22

2.

ZMARNOWANE TALENTY

5

10

29-17

+12

3.

Meble JONCZYK

5

10

22-10

+12

4.

HASIOK TUSKA

5

6

20-27

-7

5.

KZS

5

3

11-42

-31

6.

GROM

5

1

14-23

-9

 

XXVI turniej Ligi 6-tek rozstrzygnięty;

 

·        Miejsce I – KNURY

·        Miejsce II – ZMARNOWANE TALENTY

·        Miejsce III – MEBLE JONCZYK

 

Ø  Tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju przyznano zawodnik Hadyk Krzysztof (Knury)

Ø  Tytuł Króla Strzelców turnieju uzyskał Rafał Degener (Knury) (14bramek)

____________________________________________

 

W naszej lidze mieliśmy dwa przypadki zachowania się fair play.

W rundzie I pomiędzy Zadymiarze – Grom i w rundzie II pomiędzy Zmarnowane Talenty – Grom.

 

Duże brawa należą się zespołowi Zmarnowane Talenty i Grom, oba zespoły w myśl

zasady fair play, swoją postawą szacunku i uczciwości wobec przeciwnika zdjęły szóstego zawodnika z pola w momencie kiedy przeciwnik nie mając zmian musiał grać pięcioma zawodnikami. BRAWO!!!

 

 

STRZELCY BRAMEK   /   …..Nasza galeria  /   GALERIA  Z FINAŁU

 

W przypadku zauważenia błędu proszę o grzecznościowe zwrócenie uwagi

Organizator zastrzega sobie (w uzasadnionych przypadkach) prawo zmiany w terminarzu.

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Organizator.

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN

1.    Nie egzekwuje się spalonych.

2.    Zmiany hokejowe na linii boiska sygnalizowane sędziemu podczas zmiany zawodnik schodzący zobowiązany jest dotknąć zawodnika wchodzącego i odwrotnie.

3.    Stosowanie kar wychowawczych- wykluczenie z gry od 2 min. do 8 min.  oraz żółte  i czerwone kartki za  brutalne faule i nie sportowe zachowanie na boisku do wykluczenia zawodnika włącznie . (dwie żółte kartki –wykluczenie z 1 meczu potem po 4-tej i po każdej następnej wykluczenie 1 mecz. czerwona kartka – wykluczenie z meczu rozgrywanego oraz następnego ) Każda żółta kartka dodatkowo kara od 5 do 8 minut  w rozgrywanym meczu.

4.    Wykluczenie zawodnika za nieodpowiednie obuwie.

5.    Rzut karny z oznaczonego punktu lub z linii pola karnego (w przypadku braku takiego punktu) .

6.    Na boisku znajduje się minimum 4 zawodników, maksymalnie 6.

7.    Do rozgrywek „Ligi 6-tek” dopuszcza się zgłoszenie  4 zawodników  w wieku seniora zgłoszonych w sezonie 2016/17 przez kluby do rozgrywek ligowych  do klasy A  (!) włącznie, zawodnicy z klas wyższych nie są dopuszczeni do rozgrywek.

 * Uwaga! z czego na płycie boiska w trakcie rozgrywanego meczu może znajdować się tylko 2 zawodników plus bramkarz . W przypadku stwierdzenia więcej niż 2(zgłoszonych w klasie senior) zawodników na boisku drużyna zostanie ukarana walkowerem na korzyść przeciwnika. 

8.    Dopuszcza się juniorów rocznik 1998 i młodsi.

9.    Dopuszcza się do rozgrywek zawodników rocznik 1981 i starsi zgłoszonych do rozgrywek w klubach do kl. A włącznie.

10.  Od momentu rozegrania pierwszego meczu zawodnicy zgłoszeni w danym zespole nie mogą przechodzić do innych zespołów . W trakcie rozgrywek dopuszcza się zgłaszanie nowych zawodników.

11.  Spotkanie trwa 2 x 20 min. przerwa 5 min.

12.  Turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym , w przypadku 10 i więcej zespołów z podziałem na grupy.

13.  Zawodnicy niepełnoletni są zobowiązani dostarczyć zgodę rodziców na branie udziału w turnieju. Zespół musi mieć opiekuna drużyny lub kapitana pełnoletniego obecnego na każdym meczu, w innym przypadku zespół nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

14.  PUNKTACJA

Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, w przypadku porażki 0 punktów.

O kolejności miejsc w turnieju (w grupie) decydują:

1. Większa liczba zdobytych punktów.

2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa zespoły decydują:

·            A/ wynik bezpośredniego spotkania,

·            B/ lepsza różnica bramek w całym lokalnym turnieju,

·            C/ większa liczba zdobytych bramek w całym lokalnym turnieju.

2a) W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwa zespoły przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi zespołami (tzw. „mała tabela”), kierując się kolejno zasadami podanymi w punkcie 2 w podpunktach A, B oraz C biorąc pod uwagę jedynie wyniki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić serię rzutów karnych pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Rzuty karne wykonywane są najpierw po 3, potem po 1 razie do skutku.

2b). UWAGA! W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa lub więcej zespoły organizator dopuszcza za porozumieniem stron na dodatkowe mecze pomiędzy zespołami o tej samej liczbie punktów. 

3. W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu przeprowadza się dogrywkę

trwającą 2 x 5 minut i gra się do „złotej bramki”. Jeśli dogrywka nie przyniesie rezultatu wykonuje się rzuty karne strzelane najpierw po 5, potem po 1 razie do skutku.

4. W przypadku nieobecności jednej z drużyn na zawodach spotkanie rozstrzyga się na korzyść zespołu

obecnego 3:0 oraz 3 pkt. Dopuszcza się do 10min spóźnienia w uzasadnionych przypadkach organizator dopuszcza  20 min. spóźnienia.

W przypadku nie stawienia się obydwu zespołów na zawody nie przyznaje się bramek oraz punktów. W uzasadnionych przypadkach organizator może wyznaczyć inny termin spotkania o ile pozwala na to terminarz rozgrywek, dyspozycyjność sędziego i inne nie przewidziane okoliczności.

13.  Biorący udział nie są ubezpieczeni

 

 Pozostałe przepisy FIFA

 

Organizator nie zapewnia drużynom  sprzętu sportowego.


W turnieju wybieramy ( nie koniecznie ) : Najlepszego Napastnika lub Król Strzelców
oraz - Najlepszego Bramkarza ( pod uwagę bierze się zawodników  grających na tej pozycji od początku turnieju - nie koniecznie ilość puszczonych bramek)

Organizator zastrzega sobie prawo uzupełnień i uściśleń w regulaminie oraz przesunięć w terminarzu .

 

 

 

 

 

 

Od 2012 turniej rozgrywamy na boisku „Orlik” 

Boisko

 

* Orientacyjne wymiary boiska : - tylko w przypadku rozgrywek na boisku trawiastym Stadion Miejski
                                               -  długość 50 m
                                               -  szerokość 36 m
                                               -  pole karne 8 m
* Bramki : wys. 2 m , podstawa 5 m

Życzymy dobrej zabawy i sportowej rywalizacji !